DOPORUČENÍ PRO AKTUÁLNÍ měsíc

Mesíc Březen - očista žlučníku a jater

V měsíci březnu by jsme měli věnovat pozornost očistě žlučníku a jeho  párovému orgánu - játrům. Jak se příroda začíná probouzet, tak i náš organizmus by jsme měli pomalu připravovat na jarní očistu. Naše tělo se pomalu probouzí ze zimního spánku a je dobré předejít jarní únavě a podpořit vnitřní orgány.

Především pokud trpíme častou únavou a bolestmi hlavy, nespavostí mezi 23:00 až 1:00 ráno.To mohou být důsledky oslabení jater a žlučníku, které je prospěšné v tomto období podpořit.  Bolesti kyčlí, ramen, loktů a kolen především z vnitřní strany, žlučníkové kameny,  lupénka, problémy s kůží, záněty žlučníku...mohou být další projevy.

Po psychické stránce se to může projevovat jako krátká zlost až agrese, hněv a vysílání špatné negativní energie, kterou máme třeba i potlačenou nevědomě sami v sobě. Žlučníkové kameny jsou jen zhmotněná a zkameněná zloba. Je to strach stát si za svými názory a potřebami.Nebo tím, že potlačujeme vše v sobě, což může vést až k žlučníkové kolice. Pokud jsme nerozhodní a bojácní, tak to také naznačuje oslabenost žlučníku.

Doporučujeme odlehčit trávení, především nejíst těžká a smažená jídla. Ne nadarmo, se podle dlouholeté tradice drží masopust do Velikonoc. V tomto případě můžete klidně masopust prodloužit na celý duben, protože v tomto měsíci bude následovat očista jater. Vhodné je začínat ráno s vypitím teplé vody s citronem. V tomto období konzumujte hodně zeleniny. V březnu je lepší volit variantu s tepelnou upravou, aby nám to neochlazovalo organizmus. V dubnu a v teplejším počasí si připravujeme zeleninové saláty, do kterých přidáme naklíčená semínka. Nebo je konzumujeme jen tak, třeba s kouskem žitného chleba a trochou másla. Postupně můžeme zařazovat vše co začíná růst na jaře. Například pampeliška, kopřiva, saláty, ředkvičky, atd. Je velmi prospěšné jíst i červenou řepu a kvašenou zeleninu. Skvělou variantou jsou ranní čerstvé šťávy, připravované co nejdříve před vypitím. Velkou výhodou je na to použít šnekový pomaloběžný odšťavňovač . Uchová mnohem více vitamínů a živin, protože nejsou při přípravě zničené teplem. My osobně používáme Tefal ZC 500H 38 cena od cca 4500kč a vyhrál i v Dtestu..Odšťavňuje velmi dobře a je hlavňě celkem tichý, což ocení i spolubydlící :) . Daší skvělou variantou jsou různé smoothie.(www.fitrecepty.czwww.smoothie.sk ). Dostanete tímto způsobem do sebe mnohem větší množství ovoce a zeleniny než v syrovém stavu. Nebojte se experimentů a přidejte třeba pampelišku.

Zdravý nápoj :  ráno vyběhneme na zahradu nebo louku (pokud máme tu možnost :) ) , posbíráme listy z pampelišky, jitrocelu, maliníku, máty, kopřivy. Dáme do mixéru a zalijeme vodou. Přidáme citron, med, rozmixujeme a vypijeme :)

Doporučuji zařadit do jídelníčku bulgur, kuskus, rýži nejlépe celozrnou, žito, špaldu, fazole bílé a červené a taky hlívu ústričnou.. Jíme vše, co je kyselé a zelené ( ale ne plesnivé ) .

Skvělé jsou bylinkové močopudné čaje, třeba z mladé kopřivy, lapacho, ostropestřec a citronová voda. Doplňte zelené super potraviny - ječmen s chlorellou nebo spirulinu. (www.uncaria.cz - kvalitní spirulina)...Pijte dostatečné množství tekutin ať dostanete všechny škodliviny z těla ven. Kombinace bylin na čaje : máta, ostružiník list, řepík nať, měsíček květ, kurkuma kořen, čekanka nať. Při potížích se žlučníkem je taky dobré dlouhodobě po ránu konzumovat přes noc namočené mandle.

Hlavně buďte sami sebou, mějte se rádi, nebojte se stát si za tím, co cítíte a jak chcete svůj život žít, buďte tolerantní a ohleduplní. Proč se zlobit na ostatní. Každý máme své pocity, potřeby, představy a to, že se nimi jiní neřídí není špatně. Stačí si jen uvědomit, že naše představa nemusí být představa  toho druhého.

Žijte, užívejte si každé chvilky, život utíká moc rychle, na to abychom jsme ho utráceli za nesmysly.

 

YOUNGLIVING - vysoce kvalitní esenciální olejíčky

Svůj žlučník můžete podopřit kvalitními esenciálními olejíčky YoungLiving.

Možnost zakoupit celou lahvičku - do par dnů po objednání nebo malou 2 ml lahvičku na zkoušku. 

Doporučené jednodruhové olejíčky: citron, myrha, heřmánek pravý, oregano, cistus, kmín

Směsi olejů: Thieves, Juva Flex, PanAway, Di-gize

ŽLUČOVÉ KAMENY

Jednodruhové olejíčky: citron, smil, kadidlo, pomeranč, grepfruit, mandarinka, jalovec, rozmarýn

Směsi olejů Cistus fresh, Juva Cleanse, GLF

DIOCHIčeská přírodní (bio) značka

DETOXIN - na doptání u nás

DETOXIN ČISTÍ, DETOXIKUJE A POMÁHÁ TĚLU OŽÍT.

Dle čínské medicíny se očištěním jater zlepšuje kvalita zraku, šlach a cév, eliminuje se například riziko vzniku degenerace kyčelních kloubů. Pomůže nám očistit povrch a naši pokožku. Tam, kde jsou ekzémy, alergie, můžeme tělu při úklidu pomoci Detoxinem. Provedeme desenzibilizaci organizmu a připravíme žlučník tak, aby správně tvořil žlučové kyseliny, protože strava musí být ve střevech správně fermentována, aby nezahnívala. Dočistíme s ním krev, aby mohla plnit svoji funkci lépe. Játrům se také říká ďáblova kuchyně. Není divu, tolik substancí pohromadě. Když máte dobře funkční játra, lépe se tělo vyrovnává s toxiny.

Směs fytolátek obsažených bylin v Detoxinu:

 • NAPOMÁHÁ ZLEPŠIT FUNKCI JATER A ŽLUČNÍKU                              
 • PŘISPÍVÁ KE SNÍŽENÍ HLADINY CHOLESTEROLU
 • JE ÚČINNÁ PŘI OBRANĚ ORGANISMU PROTI ALERGIÍM
 • DETOXIKUJE A REGENERUJE ORGANISMUS
 • PŮSOBÍ NA PSYCHIKU A MIGRÉNY

Detoxin, játra, žlučník a a5 elementů:

50ML - 550kč

DETOXIN ‑ kapky

zdroj :   Diochi.cz

 

V mém virtuálním obchůdku najdete nabídky výhradně od "našich" výrobců

(s vyjímkou esnciálních olejů, protože jsem zatím nenašel na českém trhu výrobce, který by se vyrovnal kvalitě a účinkům esencí ze zahraničí ) 

a můj e-časopis s novinkami ode mně, od mých kolegů a přátel. 

 • Young Living kvalitní esenciální olejíčky na prodej 

 • Diochi přírodní doplňky stravy

 • Bemer přístroj k fyzikálně cévní terpii na prodej a pronájem

 
 • Young Living - pro harmonii těla i duše :) www.esencialniolej.cz

  Esenciální oleje, které Vám představujeme, dosahují terapeutické kvality. Společnost Young Living zaručuje 100% čistotu kontrolovaným procesem výroby „od semínka po uzávěr“. Nechejte se také inspirovat a využívejte tento dar přírody, který Vám do života přinese harmonii a hojnost, a změňte tak navždy svůj život.

  Jednoduché oleje, Směsi olejů, Oleje ke konzumaci, Sady olejů, Kuličkové

  aplikátory, Masážní a základové oleje, Difuzéry, Řada Thieves, Koupelnová 

  a tělová péče, Dětská péče, Levandulová řada Provance, Potravinové 

  doplňky, GOJI - DOPLŇKY STRAVY

 

 • DIOCHI - krása začíná uvnitř  www.diochi.cz

 • Přípravky k regeneraci, Bioinformační speciality, Bylinné čaje,Bioinformační kosmetika

 

 • BEMER - Fyzikálně cévní terapie

 
 

Pokud by jste se chtěli zapojit s někým příspěvkem nebo zajímavostí, můžete mě napsat a rád budu Váš příspěvek, výrobek nebo službu propagovat.

Novinky

22.02.2012 20:43
Líbilo se Vám u nás, nebo máte naopak připomínky k našim službám? Neváhejte a napište nám. Vaše názory jsou cenné podněty k neustálému zlepšování našich služeb. Navíc jakákoliv pochvala od spokojeného zákazníka je nejlepší odměnou naší práce.
22.02.2012 20:42
Spustili jsme novou internetovou prezentaci, na které najdete kromě obvyklého výčtu služeb i přehled aktualit. Budeme Vás informovat o probíhajících akcích nebo nových službách, které připravujeme.

Kontakt

Masáže a poradenství Praha Jiří MiaoShou

Lucia- Lili

NOVÉ REGENERAČNÍ CENTRUM
Masáže a poradenství

Poliklinika Spořilov
Božkovská 4/2967, Praha 4
IČO: 65402278
603 216 763

776 222 932
info@masazesporilov.cz