Breussova masáž

Popis procedury:Metoda pochází od Rudolfa Breusse (1899-1990),  rakouského léčitele a experta na přírodní medicínu. 

Jedná se o jemnou a velmi příjemnou, energeticko-manuální masáž zad působí na svaly okolo páteře, která dokáže uvolnit meziobratlové ploténky a tím ulevit od bolesti, kterou může způsobit tlak na míšní nerv.S přibývajícím věkem a vlivem vzpřímeného držení těla na ní vznikají degenerativní změny. Je-li ploténka zmáčknuta, ztrácí postupně svůj objem, pružnost, funkci a postupně degeneruje nebo dojde k jejímu výhřezu.Samostatná Breussova masáž je tedy výbornou metodou pro prevenci výhřezu plotének a také ve chvíli, kdy je tělo v akutním stavu a žádná jiná masáž není možná. Uvolněním meziobratlových plotének dochází i k uvolnění bolestí z výhřezu. Masáž se používá většinou po ošetření Dornovou metodou, ale používá se také jako příprava na napravování páteře, protože má-li pacient napjaté svalstvo, tkáň se masáží uvolní. Jako samostatná terapie se tato jemná energetická masáž výborně hodí na uvolňování a prevenci. Posunuté hrudní či bederní obratle při ní mohou být často bezbolestně uvedeny do správné polohy. Při této masáži se používá hedvábný papír a třezalkový olej. Tento olej fotosenzibilní. Proto se doporučuje do 24hodin nepobývat na přímém slunci.Mohou se objevit na kůži červená místa.

Účinek: Při Breussově masáži se automaticky ošetří akupresurní body-především na meridiánu močového měchýře, jejichž blokády jsou většinou příčinou duchovního napětí.

Tato masáž se používá při bolestivých potížích,  jako je např. ischialgie nebo „houser“. A bývá většinou jedinou masáží, kterou pacient v daném stavu snese. Pomocí této terapie mohou ploténky optimálně regenerovat  a znovu se nabít energií.

Délka procedury: cca 30 až 60 min

Cena procedury: 450,-Kč až 790,-Kč

 

Novinky

22.02.2012 20:43
Líbilo se Vám u nás, nebo máte naopak připomínky k našim službám? Neváhejte a napište nám. Vaše názory jsou cenné podněty k neustálému zlepšování našich služeb. Navíc jakákoliv pochvala od spokojeného zákazníka je nejlepší odměnou naší práce.
22.02.2012 20:42
Spustili jsme novou internetovou prezentaci, na které najdete kromě obvyklého výčtu služeb i přehled aktualit. Budeme Vás informovat o probíhajících akcích nebo nových službách, které připravujeme.

Kontakt

Masáže a poradenství Praha Jiří MiaoShou

Lucia- Lili

NOVÉ REGENERAČNÍ CENTRUM
Masáže a poradenství

Poliklinika Spořilov
Božkovská 4/2967, Praha 4
IČO: 65402278
603 216 763

776 222 932
info@masazesporilov.cz