Dornova metoda + Breussova masáž

Dornova metoda je jednoduchý manuální způsob, který Vám pomůže srovnat rozdílnou délku dolních končetin, řeší mechanické posuny kostí v akutních i chronických stavech.

 Autor Dornovy metody Dieter Dorn (1938 – 2011) znovu vynalezl způsob, jak rychle a jemně korigovat vysunuté obratle, skoliozy, bolavá ramena, kyčle, kolena, klouby, délku končetin a tím vyrovnávat celkovou statiku našeho těla. V Německu se tato skvělá metod praktikuje již 35 let a těší se u pacientů, terapeutů a lékařů stále větší oblibě.
Dornovou metodou se uvolňují fyzické i psychické bloky a lze ji proto považovat za postup, jímž se odstraňují příčiny. Je-li příčina odstraněna, mizí i příznaky. Je nutné zde ale připomenout, že aktivní spolupráce pacienta je základním předpokladem úspěchu.

Indikace:
– bolesti zad, kyčlí, kolen, ramen, loktů, zápěstí,
– skoliotické vybočení páteře
- rozdílná délka končetin (funkčně kratší noha)
– vybočený palec
– patní ostruhy
– ischiatické bolesti
– bolesti hlavy, migrény
– mravenčení a porucha citlivosti rukou, nohou
– křečové žíly a otoky dolních končetin
– střevní a žaludeční potíže (chronické)

- vhodná k vyrovnání celkové statiky organismu
- uvolňuje psychické, fyzické a energetické bloky
- zmírňuje svalovou dysbalanci
- uvolňuje meziobratlové ploténky je vhodná i u starých lidí, dokonce i při prokázané osteoporóze

 

Kontraindikace:
– osteoporóza v pokročilém stádiu
– akutní zánět – po odeznění
– artróza 4.stupně (u 3.stupně s omezením)obrázky Dornov.doc (420352)
– Bechtěrevova nemoc
– revmatoidní artritida – s omezením
– operace plotének a kloubů – opatrně nejdříve za 4 týdny po zákroku
– zlomeniny – až po úplném zahojení
– výhřez ploténky – až po odeznění akutního stavu
– úraz nebo pád – až po 6-ti týdnech
– těhotenství – pouze na srovnání délky končetin
– umělý kloub či obratel, zničená ploténka – těmto místům se vyhneme
– rakovina v průběhu léčby chemoterapií, ozařováním - nejdříve 2 roky po úspěšném vyléčení

Ideálním doplňkem Dornovy metody je baňkování a  Breussova masáž, která je vhodná i jako samostatná terapie v případě, že z nějakého výše zmíněného důvodu nelze provést ošetření podle Dorna.

 

Breussova masáž

Metoda pochází od Rudolfa Breusse (1899-1990), rakouského léčitele a experta na přírodní medicínu. 
Jedná se o jemnou a velmi příjemnou, energeticko-manuální masáž zad působí na svaly okolo páteře, kde dokáže uvolnit meziobratlové ploténky a tím ulevit od bolesti, kterou může způsobit tlak na míšní nerv.S přibývajícím věkem a vlivem vzpřímeného držení těla na ní vznikají degenerativní změny. Je-li ploténka zmáčknuta, ztrácí postupně svůj objem, pružnost, funkci a postupně degeneruje nebo dojde k jejímu výhřezu.Samostatná Breussova masáž je tedy výbornou metodou pro prevenci výhřezu plotének a také ve chvíli, kdy je tělo v akutním stavu a žádná jiná masáž není možná.Uvolněním meziobratlových plotének dochází i k uvolnění bolestí z výhřezu.

Základem Breussovy masáže je pomocí speciálních masážních  hmatů a  jemného tahu vytvořit prostor mezi obratli, který je vyplněn meziobratlovou ploténkou, a poté vmasírovat třezalkový olej, jenž působí na ploténku asi jako voda na houbu. Ploténka olej nasaje, zvětší se do původní velikosti a začne opět plnit svou funkci – odpružení a rotace páteře, ochrana nervů před stlačením ( které se mmj. projevuje jako vystřelující bolest nebo brnění a mravenčení…)Klienti ji vnímají velmi příznivě a jsou překvapeni, jak jemnou metodou se jim dokáže ulevit od bolesti.

Vlastnosti třezalky:
výrazně ovlivňuje jak tělesný tak duševní stav, působí antidepresivně, zmenšuje tělesnou reakci na stres je protizánětlivá zlepšuje krevní oběh, látkovou výměnu a vylučování moči  používá se jako masážní prostředek při bolestech v oblasti páteře, regeneruje meziobratlové ploténky.
Upozornění: u citlivých lidí se světlou pletí může hypericin (jež třezalka obsahuje) vyvolat fotosenzibilitu po pobytu na slunci, jejímž projevem je svědění nebo oranžové skvrny na kůži. Proto se po masáži třezalkovým olejem 24 hodin nesluňte.

Masáž je možno libovolně opakovat, výborně se doplňuje s Dornovou metodou.

Novinky

22.02.2012 20:43
Líbilo se Vám u nás, nebo máte naopak připomínky k našim službám? Neváhejte a napište nám. Vaše názory jsou cenné podněty k neustálému zlepšování našich služeb. Navíc jakákoliv pochvala od spokojeného zákazníka je nejlepší odměnou naší práce.
22.02.2012 20:42
Spustili jsme novou internetovou prezentaci, na které najdete kromě obvyklého výčtu služeb i přehled aktualit. Budeme Vás informovat o probíhajících akcích nebo nových službách, které připravujeme.

Kontakt

Masáže a poradenství Praha Jiří MiaoShou

Lucia- Lili

NOVÉ REGENERAČNÍ CENTRUM
Masáže a poradenství

Poliklinika Spořilov
Božkovská 4/2967, Praha 4
IČO: 65402278
603 216 763

776 222 932
info@masazesporilov.cz