Tuina – čínské léčebné masáže

Popis procedury: Zásady léčebné masáže stojí na učení o jin a jangu, učení o pěti prvcích, jinových a jangových orgánech, drahách a spojnicích a dále též na nauce o systémech výživy, ochrany, čchi (čínsky energie-životní síla) a krve.

Pokud hovoříme o čínské masáži Tuina, nemáme na mysli klasickou masáž, která slouží k regeneraci především pohybového aparátu, ale precizně propracovaný systém hmatů a úchopů, který dokáže buď ve spolupráci s dalšími prvky TČM nebo i samostatně léčit různá onemocnění, stejně jako třeba akupunktura nebo byliny. Nejedná se tedy pouze o mechanické působení na měkké tkáně a klouby, ale jde především o práci s Čchi.

Tuina znamená v překladu tlačení a nabírání. Její historie je bohatá na období rozkvětu i pádu, v současnosti existují mnozí lékaři a terapeuti, kteří ve své praxi Tuinu využívají.

Mezi účinky Tuiny patří především vyrovnávání Jin a Jang v těle, regulace orgánů, zprůchodňování drah, uvolňování a regenerace svalů a šlach a rozhýbávání krve, čímž dochází k odstranění blokády.

Pro správné provádění Tuiny je nezbytná správná a podrobná diagnostika, která se provádí stejně před použitím všech léčebných nástrojů TČM.

Při provádění masáží Tuina hraje roli vedle správně zvolených technik hlavně síla a doba působení (chceme-li doplňovat, působíme jemně a kratší dobu, rozptylování a rozhýbávání provádíme razantněji a déle). Samozřejmě je důležité přihlížet ke konstituci pacienta (při léčbě dětí a žen působíme mírněji, u mužů obecně silněji). Při působení na body hraje roli, jaký směrem hmat vedeme (stejně jako při manipulaci jehlou při akupunktuře), po směru hodinových ručiček doplňujeme a proti směru vypouštíme a při působení na dráhy proti směru pohybu Čchi vypouštíme a po dráze doplňujeme. Vyskytují se ale i názory opačné. Dále můžeme zohlednit denní dobu, kdy masáž aplikujeme – dopoledne lépe doplníme Jang, odpoledne a k večeru spíše Jin. K tomu je třeba přizpůsobit výběr hmatů a jejich intenzitu.Masáž drénuje prostřednictvím různých technik dráhy a spojnice, normalizuje stav jin a jangu, harmonizuje systémy výživy a ochrany, navozuje rovnováhu mezi jinovými a jangovými orgány. Podstatné ale je, aby terapeutova Čchi byla v takovém stavu, aby dokázal pacientovi poskytnout to, co právě potřebuje.

Účinek:  záměr na odstranění a nalezení kořenu potíží pacienta a nastartování samoléčebného procesu

Kontraindikace: neznámá diagnóza,přejedení, hluboký smutek, hněv nebo zuřivost , extrémní vyčerpání nebo hlad, nadměrné požití alkoholu nebo jiných návykových látek, infekční nemoci, zánět jater, zhoubné nádory, otevřené rány nebo zlomeniny.

Délka procedury: 30 až 120 min.

Cena procedury: 500,-Kč až 1.890,-Kč

 

Novinky

22.02.2012 20:43
Líbilo se Vám u nás, nebo máte naopak připomínky k našim službám? Neváhejte a napište nám. Vaše názory jsou cenné podněty k neustálému zlepšování našich služeb. Navíc jakákoliv pochvala od spokojeného zákazníka je nejlepší odměnou naší práce.
22.02.2012 20:42
Spustili jsme novou internetovou prezentaci, na které najdete kromě obvyklého výčtu služeb i přehled aktualit. Budeme Vás informovat o probíhajících akcích nebo nových službách, které připravujeme.

Kontakt

Masáže a poradenství Praha Jiří MiaoShou

Lucia- Lili

NOVÉ REGENERAČNÍ CENTRUM
Masáže a poradenství

Poliklinika Spořilov
Božkovská 4/2967, Praha 4
IČO: 65402278
603 216 763

776 222 932
info@masazesporilov.cz