zápatí Masáže spořilov

Očista ledvin

„dobré ledviny jsou předpokladem dlouhověkosti i když jsou ostatní orgány oslabeny“.

K očistě se používají močopudné prostředky.

Čerstvé šťávy bohaté na draslík.

Připravujeme ji ze směsi čerstvých šťáv z mrkve – 7 dílů, celer – 4 díly, špenát – 3 díly, petržel – 2 díly.

Šťáva z černé ředkve nebo červené řepy.

Vlastní moč obsahuje močovinu v organické podobě, která je tělu blízká a nemá žádné vedlejší účinky.Je vynikajícím močopudným prostředkem a má velký význam při rozpouštění oxalátů a dalších druhů močových kamenů.Moč narušuje kyselost prostředí v organismu a tím přispívá i k zlepšení spalování tuků.

Močovina je aktivní osmotické diuretikum.Užívá se  třikrát denně  po 50 – 60g.

Diurézu zvyšuje 2krát až 4krát.

Užívá se třikrát denně před jídlem 50 až 100 ml uriny po dobu 14 dnů.Je vhodné tento druh očisty kombinovat s pitím většího množství čerstvé šťávy z jablek a červené řepy během dne, která moč zabarví do červena a zvýší tak její léčebné účinky.

Močopudné byliny – hlaváček jarní, náprstník atd. ovlivňují krevní oběh a pomáhají při vstřebávání otoků.

Čaj s citronem, z vinné révy, přesličky či lípy působí na zvýšení počtu stahů ledvinových pánviček a močovodu.

Velmi silný účinek a silně močopudný je vodní meloun.Dá se použít i odvar z kůry i ze sušené (v zimním období).Nedráždí ledviny ani močové cesty.Melounová dužina přeměňuje moč na zásaditou a přispívá tím k rozpouštění solí, kamenů a písku.Doporučuje se konzumovat 2 – 2,5kg melounu za den.

Na rozpouštění kamenů se podílejí i látky s větším podílem éterických olejů s nahořklou chutí.Např. pelyněk.

Kopr je velmi bohatý na éterické oleje, mírní ledvinovou koliku a rozpouští kameny.Ty samé účinky má i celer, fenykl a třezalka.Tyto se používají zejména při prevenci od potíží s ledvinovými kameny.

Podle druhu složení ledvinových kamenů je možno použít i mnoho rostlinných pigmentů, které jsou obsaženy např. v kořenu mořeny a šípku a rovněž v plodu šípku.Velmi účinná při rozpouštění některých druhů ledvinových kamenů je i čerstvá šťáva z mrkve a červené řepy.

Mezi  velmi účinné látky patří zejména jedlový olej.

Teplé koupele normalizují kapilární krevní oběh a tlumí křeče.Napomáhají ledvinám a umožňují rozšíření močových cest a případný bezbolestný průchod písku.

Sdílet